Užitečné informace

Ultrazvukové zubní kartáčky

Ultrazvukový zubní kartáček od společnosti emmi®-dent
Ultrazvukový zubní kartáček od emmi®-dent nabízí díky vyspělé technologii nový účinný způsob čištění zubů. Běžné metody čištění, jako je ruční čištění zubů nebo elektrickým kartáčkem, fungují na principu makro čištění. Oproti tomu je zde nová, téměř bezdotyková ultrazvuková technologie emmi®-dent. S tímto procesem mikro čištění lze dosáhnout až 96 milionů vibrací za minutu. Emmi®-dent také profesionálně, důkladně a obzvláště šetrně čistí těžko přístupná místa v ústech.

Ultra čistý díky ultrazvuku: Výhody ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-dent
S ultrazvukovým zubním kartáčkem emmi®-dent můžete účinně bojovat proti paradentóze, gingivitidě a vředům (aftám). Účinnost byla prokázána různými studiemi. Čistění zubů dvakrát denně výrazně sníží počet bakterií v ústech. Mimochodem, toto také zajišťuje dlouhotrvající svěží dech. Snadné použití ultrazvukového zubního kartáčku je obzvláště vhodné pro děti a osoby se zdravotním postižením. Dokonce i osoby s rovnátky, můstky, implantáty nebo korunkami si mohou konečně vydechnout, protože ultrazvukový proces spolehlivě působí i do těch nejmenších prostor. Kromě toho vám tento zubní kartáček ve spojení se speciální ultrazvukovou zubní pastou po kousku vrací přirozenou barvu zubů. Nejmenší zabarvení způsobené kávou, čajem, vínem nebo nikotinem je odstraněno a znovu získáte bílý úsměv.


PŘÍKLADY APLIKACE PRO ULTRAZVUKOVOU TECHNOLOGII emmi®-dent
Ultrazvukový zubní kartáček od společnosti emmi®-dent nabízí díky své sofistikované technologii nový pracovní princip a tím maximální užitek. Běžné metody čištění, jako je čištění zubů rukou nebo jiný elektrický zubní kartáček, pracují s makročištěním. Pomocí mechanických pohybů může uživatel dosáhnout 20 000 až 30 000 vibrací za minutu. Na rozdíl od toho je nová, bezdotyková a téměř bezkontaktní ultrazvuková technologie emmi®-dent. S tímto procesem mikro čištění lze dosáhnout až 96 milionů vibrací za minutu. Emmi®-dent také profesionálně a důkladně čistí těžko přístupná místa v ústech. Ultrazvukové vlny pronikají do nejmenších mezer - dokonce i se šlemi a implantáty. Vědecké studie (Ormed® - University of Witten / Herdecke) potvrzují, že emmi®-dent lze úspěšně použít proti zubnímu plaku, paradentóze, gingivitidě (zánětu dásní) a pro periodontální udržovací terapii. A to bez jakýchkoli kartáčovacích pohybů.

PARADENTÓZA
Pokud dojde k vápenatění plaku, zubní kámen je tvořen minerály ze slin. Bakterie se mohou rychle šířit na drsném povrchu a podporovat parodontální onemocnění.

Kartáčky Emmi®-dent působí proti paradentóze.
     

MÚSTKY, KORUNKY, VLOŽKY, IMPLANTÁTY
nebo zánět dásní. Ultrazvukové čištění zubů bez drhnutí!
Emmi®-dent 100% ultrazvukový zubní kartáček. 


ZÁNĚT DÁSNÍ
 

Krvácející dásně? Často je za tím zánět dásní. A to může vést k paradentóze a dokonce ke ztrátě zubů. Emmi®-dent pomáhá proti zaníceným dásním

      PRO BÍLÉ ZUBY
Bělejší zuby bez bělení! Obnovte přirozenou barvu svých zubů. Se 100% ultrazvukovým zubním kartáčkem emmi®-dent.

 NOSIČ ROVNÁTEK
Nebezpečí s pevnými rovnátky: zánět dásní!
Naše současná klinická studie potvrzuje pokles zánětu dásní. Čistěte si zuby bez drhnutí pomocí emmi®-dent!

       HYGIENA PŘED A PO OPERACI
Máte problémy s čištěním zubů před nebo po operaci? Pak je riziko zánětu velmi vysoké. Ultrazvukový zubní kartáček emmi®-dent vás podporuje neabrazivní metodou čištění zubů. Klinicky testováno a potvrzeno!
 BEZBARIÉROVÉ
Bezbariérový certifikát vydává Evropské kompetenční centrum pro přístupnost e.V. První bezbariérový ultrazvukový zubní kartáček na světě emmi®-dent!
          SENIOŘI (60+)
Ve většině případů chybí péče o zuby kvůli omezené mobilitě starších osob, která je typická ve stáří a kteří již nejsou schopni zaručit samostatnou péči o zuby. Emmi®-dent Care vás podpoří a zajistí zdravé zuby i ve stáří!

 

Jak fungují ultrazvukové zubní kartáčky?
Ultrazvukové zubní kartáčky čistí bez mechanického tlaku. V nástavci ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-dent se elektrická energie přeměňuje na ultrazvukové vlny, které se dostávají do úst prostřednictvím štětin, ultrazvukové zubní pasty a slin. Tam se přenášejí na zuby, dásně, patro úst a jazyk.

Ultrazvuk nelze ani slyšet, ani cítit. Přesto ve spojení se speciální ultrazvukovou zubní pastou vytváří miliony drobných mikrobublinek. Díky své malé velikosti pronikají i do těch nejmenších mezizubních prostor, kde prasknou. Tím se odstraní nečistoty jako např. zbytky jídla, plak a zubní kámen. Vibrace ultrazvukového zubního kartáčku transportují uvolněné nečistoty z mezer. Ústa pak jednoduše vypláchněte. Výsledkem jsou zdravé a trvale vyčištěné zuby.

 

Jak používáte ultrazvukový zubní kartáček?
Specifická funkčnost ultrazvukového zubního kartáčku ovlivňuje jeho použití. Běžné zubní kartáčky se pohybují po řadách zubů a jsou vždy v kontaktu se zuby. Naše sofistikovaná ultrazvuková technologie funguje téměř bez kontaktu. Jednoduše si hlavou kartáčku lehce přejeďte zuby. Kromě ultrazvukového zubního kartáčku můžete použít speciální ultrazvukovou zubní pastu. 75 mililitrů stačí na přibližně šest týdnů používání.

Štětiny emmi®-dent obvykle pokrývají až tři zuby. Po krátkém zastavení - obvykle stačí šest sekund - přesuňte ultrazvukový zubní kartáček na další zuby. U řady Platinum vám haptický a akustický signál řekne, kdy je čas jít dál. Tento postup opakujte, dokud nebudou vyčištěny všechny zuby. Při silném znečištění nebo změně barvy se doporučuje delší doba čištění. Stejně jako u všech ostatních zubních kartáčků by čištění zubů mělo trvat nejméně tři minuty. Po čištění je vhodné uvolněné nečistoty setřít z dásní a ze zubů.

    

 

Jaký je rozdíl mezi ultrazvukovými zubními kartáčky a běžnými elektrickými zubními kartáčky?
Elektrické zubní kartáčky zahrnují rotační zubní kartáčky, sonické zubní kartáčky a ultrazvukové zubní kartáčky. Zatímco první mají obvykle kulaté kartáčky, které se střídají střídavě zleva doprava, zvukové zubní kartáčky jsou vybaveny podlouhlými, vibrujícími hlavami. S 20 000 až 30 000 vibracemi za minutu dosahují výrazně vyšší frekvence než rotační kartáče. Ultrazvukové zubní kartáčky tento výkon mnohonásobně překonávají: emmi®-dent dosahuje až 96 milionů vibrací za minutu.

Klíčový rozdíl však spočívá v typu čištění zubů: stejně jako manuální zubní kartáčky, i rotační a zvukové zubní kartáčky čistí zuby mechanicky. Toto takzvané makročištění přináší při nesprávném použití zubního kartáčku obrovské riziko poranění dásní a zubní skloviny. Péče o zuby je omezena na oblasti v ústech, do kterých může rotační nebo zvukový kartáček dosáhnout. Na rozdíl od konvenčních elektrických zubních kartáčků funguje ultrazvukový zubní kartáček přenášením vibrací zcela bez tlaku. Tímto způsobem je důkladně vyčištěna celá ústní dutina.

     

 Jaké jsou výhody jemného mikročištění ultrazvukového zubního kartáčku?
Jemné mikročištění ultrazvukového zubního kartáčku přináší revoluci v čištění zubů. Téměř bezkontaktní ultrazvuková technologie zabraňuje vyvíjení nadměrného tlaku. Péče o zuby pomocí ultrazvuku nevyžaduje žádné namáhavé čištění zubů tam a zpět.

Navzdory své jemné funkci čistí ultrazvukový zubní kartáček i těžko přístupná místa v ústech. Bakteriální plak je odstraněn až do nejmenších mezer. Ale to není vše: Emmi®-dent zaujme dalšími plusovými body. Ultrazvuk redukuje bakterie až do dvanácti milimetrů hluboko ve tkáni, podporuje průtok krve do ústní sliznice a uvolňuje energii těla.

Ultrazvuk má navíc kosmetický účinek: změna barvy způsobená vínem, nikotinem nebo speciálními pokrmy se postupně zesvětluje - a to obzvláště jemným způsobem. Tento efekt můžete zesílit dodatečným použitím ultrazvukové zubní pasty emmi®-dent whitening.

     

Pro koho jsou vhodné ultrazvukové zubní kartáčky?
Nabízíme ultrazvukové zubní kartáčky pro všechny věkové kategorie. Náš sortiment zahrnuje různé hlavice kartáčů, včetně nástavce pro děti a lidi s malými ústy. Díky tomu je péče o zuby pro nejmladší snadná. Starší lidé a lidé s motorickými problémy také těží z jednoduché obsluhy ultrazvukového zubního kartáčku. Zde se doporučuje péče o emmi®-dent Platinum Care.

Jemné mikročištění pomocí ultrazvukové technologie je také užitečné pro lidi s citlivými problémy se zuby a dásněmi. Proti zánětům, jako je gingivitida a parodontitida, se bojuje přímo v místě, kde vznikají: v kapse dásní. Ultrazvukový zubní kartáček také pomáhá při špatném dechu tím, že redukuje bakterie na zdravou úroveň.

Vyvinuli jsme speciální kartáčovou hlavu pro ty, kteří nosí rovnátka. Ultrazvukové vibrace důkladně vyčistí i nepřístupné oblasti mezi zuby a rovnátky. Lidé s dentálními implantáty také těží z maximálního čisticího výkonu inovativní ultrazvukové technologie.

   

Je použití ultrazvukového zubního kartáčku zdravotně nezávadné?
Ano. Ultrazvukové zubní kartáčky nepředstavují žádné riziko pro vaše zdraví. Ultrazvuková technologie se používá již více než 30 let - například k lékařským prohlídkám vnitřních orgánů nebo během těhotenství. V rámci profesionálního čištění zubů používají zubní lékaři také ultrazvuk. Nežádoucí účinky se nikdy neobjevily.

Podle současných studií je použití ultrazvuku až do 50 wattů zcela zdravotně nezávadné. Náš ultrazvukový zubní kartáček má pouze 0,2 wattu. Díky tomu je můžete bezpečně používat pro každodenní péči o zuby.

Co říkají zubaři o ultrazvukových zubních kartáčcích?
Ultrazvuková technologie se osvědčila v profesionálním čištění zubů u zubaře. Používá se „tvrdý“ ultrazvuk, který má nízkou frekvenci a vysoký výkon. Zubní lékaři úspěšně používají tuto metodu k odstranění zubního kamene a dalších nečistot po mnoho let. Ultrazvukový kartáček na zuby umožňuje každodenní použití ultrazvukové technologie doma. Inovativní zubní kartáčky používají „měkký“ ultrazvuk s vysokou frekvencí a nízkým výkonem.

Profesionální denní péče o zuby pro každého a všude - to je to, co zubní lékaři, jako je Dr. Dr. Roland Streckbein, vedoucí Institutu pro zubní implantologii (IZI) v Limburg an der Lahn, který popisuje ultrazvuk jako „špičku v efektivním a současném čištění zubů“.

  

 

O společnosti Emmi Ultrasonic
Emmi Ultrasonic GmbH se specializuje na vývoj, výrobu a celosvětovou distribuci inovativních ultrazvukových zařízení a procesů. Patentované ultrazvukové produkty emmi® se mimo jiné vyznačují extrémně miniaturizovanými ultrazvukovými čipy a technologickými inovacemi, které se od roku 2008 používají k čištění, profylaxi a terapii v ústní a dermatologické oblasti.

 

 

Zdraví zubů psů a koček

Zdraví začíná v ústech


To platí nejen pro nás lidi, ale také pro zvířata. Pokud jsou zuby a dásně dobře ošetřené a robustní, může váš čtyřnohý přítel tvrdě kousat a užít si to až do stáří.

Ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet vám pomůže podpořit vašeho psa péčí o zuby. Protože pravidelné čištění zubů je nejúčinnějším opatřením k udržení zdravých úst a zubů - dokonce i u čtyřnohých přátel. Náš ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet čistí i nejtěsnější mezery mezi zuby bez hluku a drhnutí, takže si váš mazlíček při pravidelném používání rychle zvykne na novou rutinu.

 

Výhody ultrazvukového
zubního kartáčku emmi®-pet

Patentovaná hlava kartáče se 100% ultrazvukem

Na rozdíl od jiných modelů elektrických kartáčků je čištění s patentovaným ultrazvukovým zubní kartáčkem emmi®-pe velmi jednoduché a účinné. Snadno dosáhne i do nejužších míst mezi zuby a zajistí tak optimální čištění zubů a dásní vašeho miláčka.

 Jemné a nehlučné hloubkové čištění

Pomocí ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet jsou plaky a bakterie odstraněny velmi jemně, a to i z nejužších prostorů mezi zuby, bez drhnutí a nepříjemných zvuků. Váš pes to bude mít rád. A také to znamená rozloučení se se špatným dechem!

Snižuje zánět a sekundární onemocnění

Pravidelným používáním ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet můžete svému miláčkovi předcházet zubnímu kameni, zánětu dásní a sekundárním onemocněním. A zdravá ústní flóra může dokonce prodloužit život vašeho zvířete.

Žádné riziko anestézie

Při pravidelném používání ušetříte svého miláčka od nepříjemného a nákladného čištění zubů i jakékoli anestezii a zubní chirurgii.

Jedno zařízení, dvojí použití

V závislosti na nástavci je naše zařízení mimořádně vhodné pro péči o zuby a srst. Nástavce pro péči o domácí mazlíčky emmi® mohou mít pozitivní účinek na širokou škálu potíží, jako jsou záněty, kousnutí klíšťaty nebo osteoartróza.

 

FAQ - nejčastější dotazy

Pro jaké psy je vhodný ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet?

Ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet je vhodný pro psy všech věkových skupin a plemen. Bez ohledu na to, zda je váš pes malý nebo velký, mladý nebo starý tak díky dvěma typům hlav kartáčů se přizpůsobí velikosti chrupu každého psa.

Od jakého věku mohu emmi®-pet používat?

Doporučujeme používat ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet k čištění zubů během růstu zubů, tj. u velmi mladých zvířat. To je zvláště užitečné pro mladé psy, protože často trpí bolestmi a dásně se při obměně zubů snadno zanítí. Ultrazvukový zubní kartáček může zmírnit bolest a tím usnadnit zvířeti obnovu zubů. Pes si navíc může v mladém věku zvyknout na kartáč emmi®-pet, který také zabraňuje tvorbě zubního kamene od samého začátku.

Napadá ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet strukturu zubů mého psa?

Struktura zubu zvířete není v žádném případě napadena jemným ultrazvukovým zubním kartáčkem. Naopak jemným čištěním zabraňuje usazování bakterií v dásních. Kartáček na zuby emmi®-pet pomáhá předcházet bolestivému zánětu dásní.

Proč se kromě profesionálního odstranění zubního kamene u veterináře doporučuje použití emmi®-pet?

Pravidelné používání ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet bojuje proti příčinám vzniku zubního kamene a snižuje riziko nového napadení zubním kamenem uvolněním plaku. Tím se zabrání bolestivému zánětu dásní a stávající zánět se uzdraví pomocí ultrazvukového zubního kartáčku. Pravidelná péče o zuby posiluje dásně psa která pak zůstává zdravá.

Jak často by se měl používat ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet (denně, týdně, měsíčně)?

Četnost, s jakou se emmi®-pet používá k odstranění plaku, závisí na stavu dásní a zubů psa. Při každodenním pravidelném používání ultrazvukového zubního kartáčku je možno čistit chrup po částech, protože na zubech se zubní kámen vytváří obzvláště rychle. Při týdenním ošetření doporučujeme vyčistit všechny zuby. Četnost použití závisí také na rase. Zuby menších plemen psů je obvykle nutné čistit častěji. Důraz by měl být kladen na jednotlivé problémové oblasti, jako jsou řezáky nebo stoličky.

Jak přivyknu svého psa na používání ultrazvukových zubních kartáčků emmi®-pet?

V zásadě je velmi snadné si na čištění zvyknout, protože ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet pro zvířata je zcela tichý a nevibruje. S trochou cviku a hrou funguje čištění a péče o zuby prostřednictvím příjemného motivování u většiny psů rychle a dobře. Na začátku byste ale měli mít čas a trpělivost pro svého čtyřnohého přítele. Pokud péče o zuby neprobíhá podle očekávání, je to často způsobeno skutečností, že zvíře již vyvinulo bolestivou paradentózu a dotek dásní způsobuje bolest. V takovém případě je třeba se obrátit na ošetřujícího veterináře a záležitost s ním konzultovat.

Během používání se zvířecí zubní kartáček emmi®-pet umístí na zub po dobu šesti sekund. Následně dojde ke změně polohy karáčku na další zuby. Naši čtyřnozí přátelé si na tento proces rychle zvyknou a dokonce rozpoznají, že je pro ně celý proces bezbolestivý. Jedná se o ideální zubní péči pro psa bezbolestnou  metodou a bez anestézie.

Měl by se ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet používat pravidelně každý den nebo lze pomocí zubního kartáčku odstranit stávající zubní kámen?

Ultrazvukový kartáček lze snadno používat každý den. Jeho použití závisí na psu a stavu jeho zubů. Platí zpravidla následující pravidlo: menší plemena psů mají mnohem vyšší riziko vzniku zubního kamene než ta větší, a proto vyžadují obzvláště intenzivní péči. Doporučujeme pravidelné používání ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet jako preventivní ošetření, aby se zabránilo tvorbě plaku a udrželi se zdravé zuby vašeho psa, a to nejen v případě, že se zubní kámen stal pro zvíře nebezpečným.

Kterým chorobám lze předcházet pravidelným používáním ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet?

Nemoci zubů, kterým se dá předcházet (gingivitida, paradentóza) jsou často způsobeny bakteriemi ve slinách psa. Pravidelným odstraňováním zubního plaku pomocí ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet se významně snižuje riziko tvorby zubního kamene, zánětu dásní a dalších onemocnění v ústech. Existují však zvířata, která díky své genetické výbavě velmi rychle podporují tvorbu zubního kamene a vyvine se u nich paradentóza. Máte-li jakékoli dotazy týkající se odstranění zubního kamene, doporučujeme vám poradit se na veterinárního lékaře.

Doporučují veterináři také ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet?

Ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet je doporučován mnoha veterináři jak k čištění tak k preventivní péči o zubní chrup. I u psů se závažným zánětem dásní, které musí být anestetizovány, je použití ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet často součástí základní léčby. Ultrazvukové ošetření redukuje bakterie, které mají za následek bolestivé záněty. Jemný zubní kartáček pro psy může také pomoci regenerovat zanícené dásně.

Použití ultrazvukového zubního kartáčku je považováno za velmi šetrné, jemné a efektivní. Odborníci proto rádi poskytnou majitelům psů emmi®-pet pro péči o zuby, aby tak předcházeli u jejich miláčků bolesti zubů a zbytečné anestezii.

Použití ultrazvukového zubního kartáčku však nenahrazuje návštěvu veterináře. Zubní choroby by měly být léčeny profesionálně, aby byl váš pes bez  bolestí a nic nestálo v cestě čištění zubů pomocí zubního kartáčku pro psy emmi®-pet. Pro pravidelnou prevenci doporučujeme také naše emmi®-pet zubní pasty.