Ultrazvukové zubní kartáčky

Ultrazvukový zubní kartáček od společnosti emmi®-dent
Ultrazvukový zubní kartáček od emmi®-dent nabízí díky vyspělé technologii nový účinný způsob čištění zubů. Běžné metody čištění, jako je ruční čištění zubů nebo elektrickým kartáčkem, fungují na principu makro čištění. Oproti tomu je zde nová, téměř bezdotyková ultrazvuková technologie emmi®-dent. S tímto procesem mikro čištění lze dosáhnout až 96 milionů vibrací za minutu. Emmi®-dent také profesionálně, důkladně a obzvláště šetrně čistí těžko přístupná místa v ústech.

Ultra čistý díky ultrazvuku: Výhody ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-dent
S ultrazvukovým zubním kartáčkem emmi®-dent můžete účinně bojovat proti paradentóze, gingivitidě a vředům (aftám). Účinnost byla prokázána různými studiemi. Čistění zubů dvakrát denně výrazně sníží počet bakterií v ústech. Mimochodem, toto také zajišťuje dlouhotrvající svěží dech. Snadné použití ultrazvukového zubního kartáčku je obzvláště vhodné pro děti a osoby se zdravotním postižením. Dokonce i osoby s rovnátky, můstky, implantáty nebo korunkami si mohou konečně vydechnout, protože ultrazvukový proces spolehlivě působí i do těch nejmenších prostor. Kromě toho vám tento zubní kartáček ve spojení se speciální ultrazvukovou zubní pastou po kousku vrací přirozenou barvu zubů. Nejmenší zabarvení způsobené kávou, čajem, vínem nebo nikotinem je odstraněno a znovu získáte bílý úsměv.


PŘÍKLADY APLIKACE PRO ULTRAZVUKOVOU TECHNOLOGII emmi®-dent
Ultrazvukový zubní kartáček od společnosti emmi®-dent nabízí díky své sofistikované technologii nový pracovní princip a tím maximální užitek. Běžné metody čištění, jako je čištění zubů rukou nebo jiný elektrický zubní kartáček, pracují s makročištěním. Pomocí mechanických pohybů může uživatel dosáhnout 20 000 až 30 000 vibrací za minutu. Na rozdíl od toho je nová, bezdotyková a téměř bezkontaktní ultrazvuková technologie emmi®-dent. S tímto procesem mikro čištění lze dosáhnout až 96 milionů vibrací za minutu. Emmi®-dent také profesionálně a důkladně čistí těžko přístupná místa v ústech. Ultrazvukové vlny pronikají do nejmenších mezer - dokonce i se šlemi a implantáty. Vědecké studie (Ormed® - University of Witten / Herdecke) potvrzují, že emmi®-dent lze úspěšně použít proti zubnímu plaku, paradentóze, gingivitidě (zánětu dásní) a pro periodontální udržovací terapii. A to bez jakýchkoli kartáčovacích pohybů.

PARADENTÓZA
Pokud dojde k vápenatění plaku, zubní kámen je tvořen minerály ze slin. Bakterie se mohou rychle šířit na drsném povrchu a podporovat parodontální onemocnění.

Kartáčky Emmi®-dent působí proti paradentóze.
     

MÚSTKY, KORUNKY, VLOŽKY, IMPLANTÁTY
nebo zánět dásní. Ultrazvukové čištění zubů bez drhnutí!
Emmi®-dent 100% ultrazvukový zubní kartáček. 


ZÁNĚT DÁSNÍ
 

Krvácející dásně? Často je za tím zánět dásní. A to může vést k paradentóze a dokonce ke ztrátě zubů. Emmi®-dent pomáhá proti zaníceným dásním

      PRO BÍLÉ ZUBY
Bělejší zuby bez bělení! Obnovte přirozenou barvu svých zubů. Se 100% ultrazvukovým zubním kartáčkem emmi®-dent.

 NOSIČ ROVNÁTEK
Nebezpečí s pevnými rovnátky: zánět dásní!
Naše současná klinická studie potvrzuje pokles zánětu dásní. Čistěte si zuby bez drhnutí pomocí emmi®-dent!

       HYGIENA PŘED A PO OPERACI
Máte problémy s čištěním zubů před nebo po operaci? Pak je riziko zánětu velmi vysoké. Ultrazvukový zubní kartáček emmi®-dent vás podporuje neabrazivní metodou čištění zubů. Klinicky testováno a potvrzeno!
 BEZBARIÉROVÉ
Bezbariérový certifikát vydává Evropské kompetenční centrum pro přístupnost e.V. První bezbariérový ultrazvukový zubní kartáček na světě emmi®-dent!
          SENIOŘI (60+)
Ve většině případů chybí péče o zuby kvůli omezené mobilitě starších osob, která je typická ve stáří a kteří již nejsou schopni zaručit samostatnou péči o zuby. Emmi®-dent Care vás podpoří a zajistí zdravé zuby i ve stáří!

 

Jak fungují ultrazvukové zubní kartáčky?
Ultrazvukové zubní kartáčky čistí bez mechanického tlaku. V nástavci ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-dent se elektrická energie přeměňuje na ultrazvukové vlny, které se dostávají do úst prostřednictvím štětin, ultrazvukové zubní pasty a slin. Tam se přenášejí na zuby, dásně, patro úst a jazyk.

Ultrazvuk nelze ani slyšet, ani cítit. Přesto ve spojení se speciální ultrazvukovou zubní pastou vytváří miliony drobných mikrobublinek. Díky své malé velikosti pronikají i do těch nejmenších mezizubních prostor, kde prasknou. Tím se odstraní nečistoty jako např. zbytky jídla, plak a zubní kámen. Vibrace ultrazvukového zubního kartáčku transportují uvolněné nečistoty z mezer. Ústa pak jednoduše vypláchněte. Výsledkem jsou zdravé a trvale vyčištěné zuby.

 

Jak používáte ultrazvukový zubní kartáček?
Specifická funkčnost ultrazvukového zubního kartáčku ovlivňuje jeho použití. Běžné zubní kartáčky se pohybují po řadách zubů a jsou vždy v kontaktu se zuby. Naše sofistikovaná ultrazvuková technologie funguje téměř bez kontaktu. Jednoduše si hlavou kartáčku lehce přejeďte zuby. Kromě ultrazvukového zubního kartáčku můžete použít speciální ultrazvukovou zubní pastu. 75 mililitrů stačí na přibližně šest týdnů používání.

Štětiny emmi®-dent obvykle pokrývají až tři zuby. Po krátkém zastavení - obvykle stačí šest sekund - přesuňte ultrazvukový zubní kartáček na další zuby. U řady Platinum vám haptický a akustický signál řekne, kdy je čas jít dál. Tento postup opakujte, dokud nebudou vyčištěny všechny zuby. Při silném znečištění nebo změně barvy se doporučuje delší doba čištění. Stejně jako u všech ostatních zubních kartáčků by čištění zubů mělo trvat nejméně tři minuty. Po čištění je vhodné uvolněné nečistoty setřít z dásní a ze zubů.

    

 

Jaký je rozdíl mezi ultrazvukovými zubními kartáčky a běžnými elektrickými zubními kartáčky?
Elektrické zubní kartáčky zahrnují rotační zubní kartáčky, sonické zubní kartáčky a ultrazvukové zubní kartáčky. Zatímco první mají obvykle kulaté kartáčky, které se střídají střídavě zleva doprava, zvukové zubní kartáčky jsou vybaveny podlouhlými, vibrujícími hlavami. S 20 000 až 30 000 vibracemi za minutu dosahují výrazně vyšší frekvence než rotační kartáče. Ultrazvukové zubní kartáčky tento výkon mnohonásobně překonávají: emmi®-dent dosahuje až 96 milionů vibrací za minutu.

Klíčový rozdíl však spočívá v typu čištění zubů: stejně jako manuální zubní kartáčky, i rotační a zvukové zubní kartáčky čistí zuby mechanicky. Toto takzvané makročištění přináší při nesprávném použití zubního kartáčku obrovské riziko poranění dásní a zubní skloviny. Péče o zuby je omezena na oblasti v ústech, do kterých může rotační nebo zvukový kartáček dosáhnout. Na rozdíl od konvenčních elektrických zubních kartáčků funguje ultrazvukový zubní kartáček přenášením vibrací zcela bez tlaku. Tímto způsobem je důkladně vyčištěna celá ústní dutina.

     

 Jaké jsou výhody jemného mikročištění ultrazvukového zubního kartáčku?
Jemné mikročištění ultrazvukového zubního kartáčku přináší revoluci v čištění zubů. Téměř bezkontaktní ultrazvuková technologie zabraňuje vyvíjení nadměrného tlaku. Péče o zuby pomocí ultrazvuku nevyžaduje žádné namáhavé čištění zubů tam a zpět.

Navzdory své jemné funkci čistí ultrazvukový zubní kartáček i těžko přístupná místa v ústech. Bakteriální plak je odstraněn až do nejmenších mezer. Ale to není vše: Emmi®-dent zaujme dalšími plusovými body. Ultrazvuk redukuje bakterie až do dvanácti milimetrů hluboko ve tkáni, podporuje průtok krve do ústní sliznice a uvolňuje energii těla.

Ultrazvuk má navíc kosmetický účinek: změna barvy způsobená vínem, nikotinem nebo speciálními pokrmy se postupně zesvětluje - a to obzvláště jemným způsobem. Tento efekt můžete zesílit dodatečným použitím ultrazvukové zubní pasty emmi®-dent whitening.

     

Pro koho jsou vhodné ultrazvukové zubní kartáčky?
Nabízíme ultrazvukové zubní kartáčky pro všechny věkové kategorie. Náš sortiment zahrnuje různé hlavice kartáčů, včetně nástavce pro děti a lidi s malými ústy. Díky tomu je péče o zuby pro nejmladší snadná. Starší lidé a lidé s motorickými problémy také těží z jednoduché obsluhy ultrazvukového zubního kartáčku. Zde se doporučuje péče o emmi®-dent Platinum Care.

Jemné mikročištění pomocí ultrazvukové technologie je také užitečné pro lidi s citlivými problémy se zuby a dásněmi. Proti zánětům, jako je gingivitida a parodontitida, se bojuje přímo v místě, kde vznikají: v kapse dásní. Ultrazvukový zubní kartáček také pomáhá při špatném dechu tím, že redukuje bakterie na zdravou úroveň.

Vyvinuli jsme speciální kartáčovou hlavu pro ty, kteří nosí rovnátka. Ultrazvukové vibrace důkladně vyčistí i nepřístupné oblasti mezi zuby a rovnátky. Lidé s dentálními implantáty také těží z maximálního čisticího výkonu inovativní ultrazvukové technologie.

   

Je použití ultrazvukového zubního kartáčku zdravotně nezávadné?
Ano. Ultrazvukové zubní kartáčky nepředstavují žádné riziko pro vaše zdraví. Ultrazvuková technologie se používá již více než 30 let - například k lékařským prohlídkám vnitřních orgánů nebo během těhotenství. V rámci profesionálního čištění zubů používají zubní lékaři také ultrazvuk. Nežádoucí účinky se nikdy neobjevily.

Podle současných studií je použití ultrazvuku až do 50 wattů zcela zdravotně nezávadné. Náš ultrazvukový zubní kartáček má pouze 0,2 wattu. Díky tomu je můžete bezpečně používat pro každodenní péči o zuby.

Co říkají zubaři o ultrazvukových zubních kartáčcích?
Ultrazvuková technologie se osvědčila v profesionálním čištění zubů u zubaře. Používá se „tvrdý“ ultrazvuk, který má nízkou frekvenci a vysoký výkon. Zubní lékaři úspěšně používají tuto metodu k odstranění zubního kamene a dalších nečistot po mnoho let. Ultrazvukový kartáček na zuby umožňuje každodenní použití ultrazvukové technologie doma. Inovativní zubní kartáčky používají „měkký“ ultrazvuk s vysokou frekvencí a nízkým výkonem.

Profesionální denní péče o zuby pro každého a všude - to je to, co zubní lékaři, jako je Dr. Dr. Roland Streckbein, vedoucí Institutu pro zubní implantologii (IZI) v Limburg an der Lahn, který popisuje ultrazvuk jako „špičku v efektivním a současném čištění zubů“.

  

 

O společnosti Emmi Ultrasonic
Emmi Ultrasonic GmbH se specializuje na vývoj, výrobu a celosvětovou distribuci inovativních ultrazvukových zařízení a procesů. Patentované ultrazvukové produkty emmi® se mimo jiné vyznačují extrémně miniaturizovanými ultrazvukovými čipy a technologickými inovacemi, které se od roku 2008 používají k čištění, profylaxi a terapii v ústní a dermatologické oblasti.