Zdraví zubů psů a koček

Zdraví začíná v ústech


To platí nejen pro nás lidi, ale také pro zvířata. Pokud jsou zuby a dásně dobře ošetřené a robustní, může váš čtyřnohý přítel tvrdě kousat a užít si to až do stáří.

Ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet vám pomůže podpořit vašeho psa péčí o zuby. Protože pravidelné čištění zubů je nejúčinnějším opatřením k udržení zdravých úst a zubů - dokonce i u čtyřnohých přátel. Náš ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet čistí i nejtěsnější mezery mezi zuby bez hluku a drhnutí, takže si váš mazlíček při pravidelném používání rychle zvykne na novou rutinu.

 

Výhody ultrazvukového
zubního kartáčku emmi®-pet

Patentovaná hlava kartáče se 100% ultrazvukem

Na rozdíl od jiných modelů elektrických kartáčků je čištění s patentovaným ultrazvukovým zubní kartáčkem emmi®-pe velmi jednoduché a účinné. Snadno dosáhne i do nejužších míst mezi zuby a zajistí tak optimální čištění zubů a dásní vašeho miláčka.

 Jemné a nehlučné hloubkové čištění

Pomocí ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet jsou plaky a bakterie odstraněny velmi jemně, a to i z nejužších prostorů mezi zuby, bez drhnutí a nepříjemných zvuků. Váš pes to bude mít rád. A také to znamená rozloučení se se špatným dechem!

Snižuje zánět a sekundární onemocnění

Pravidelným používáním ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet můžete svému miláčkovi předcházet zubnímu kameni, zánětu dásní a sekundárním onemocněním. A zdravá ústní flóra může dokonce prodloužit život vašeho zvířete.

Žádné riziko anestézie

Při pravidelném používání ušetříte svého miláčka od nepříjemného a nákladného čištění zubů i jakékoli anestezii a zubní chirurgii.

Jedno zařízení, dvojí použití

V závislosti na nástavci je naše zařízení mimořádně vhodné pro péči o zuby a srst. Nástavce pro péči o domácí mazlíčky emmi® mohou mít pozitivní účinek na širokou škálu potíží, jako jsou záněty, kousnutí klíšťaty nebo osteoartróza.

 

FAQ - nejčastější dotazy

Pro jaké psy je vhodný ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet?

Ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet je vhodný pro psy všech věkových skupin a plemen. Bez ohledu na to, zda je váš pes malý nebo velký, mladý nebo starý tak díky dvěma typům hlav kartáčů se přizpůsobí velikosti chrupu každého psa.

Od jakého věku mohu emmi®-pet používat?

Doporučujeme používat ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet k čištění zubů během růstu zubů, tj. u velmi mladých zvířat. To je zvláště užitečné pro mladé psy, protože často trpí bolestmi a dásně se při obměně zubů snadno zanítí. Ultrazvukový zubní kartáček může zmírnit bolest a tím usnadnit zvířeti obnovu zubů. Pes si navíc může v mladém věku zvyknout na kartáč emmi®-pet, který také zabraňuje tvorbě zubního kamene od samého začátku.

Napadá ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet strukturu zubů mého psa?

Struktura zubu zvířete není v žádném případě napadena jemným ultrazvukovým zubním kartáčkem. Naopak jemným čištěním zabraňuje usazování bakterií v dásních. Kartáček na zuby emmi®-pet pomáhá předcházet bolestivému zánětu dásní.

Proč se kromě profesionálního odstranění zubního kamene u veterináře doporučuje použití emmi®-pet?

Pravidelné používání ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet bojuje proti příčinám vzniku zubního kamene a snižuje riziko nového napadení zubním kamenem uvolněním plaku. Tím se zabrání bolestivému zánětu dásní a stávající zánět se uzdraví pomocí ultrazvukového zubního kartáčku. Pravidelná péče o zuby posiluje dásně psa která pak zůstává zdravá.

Jak často by se měl používat ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet (denně, týdně, měsíčně)?

Četnost, s jakou se emmi®-pet používá k odstranění plaku, závisí na stavu dásní a zubů psa. Při každodenním pravidelném používání ultrazvukového zubního kartáčku je možno čistit chrup po částech, protože na zubech se zubní kámen vytváří obzvláště rychle. Při týdenním ošetření doporučujeme vyčistit všechny zuby. Četnost použití závisí také na rase. Zuby menších plemen psů je obvykle nutné čistit častěji. Důraz by měl být kladen na jednotlivé problémové oblasti, jako jsou řezáky nebo stoličky.

Jak přivyknu svého psa na používání ultrazvukových zubních kartáčků emmi®-pet?

V zásadě je velmi snadné si na čištění zvyknout, protože ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet pro zvířata je zcela tichý a nevibruje. S trochou cviku a hrou funguje čištění a péče o zuby prostřednictvím příjemného motivování u většiny psů rychle a dobře. Na začátku byste ale měli mít čas a trpělivost pro svého čtyřnohého přítele. Pokud péče o zuby neprobíhá podle očekávání, je to často způsobeno skutečností, že zvíře již vyvinulo bolestivou paradentózu a dotek dásní způsobuje bolest. V takovém případě je třeba se obrátit na ošetřujícího veterináře a záležitost s ním konzultovat.

Během používání se zvířecí zubní kartáček emmi®-pet umístí na zub po dobu šesti sekund. Následně dojde ke změně polohy karáčku na další zuby. Naši čtyřnozí přátelé si na tento proces rychle zvyknou a dokonce rozpoznají, že je pro ně celý proces bezbolestivý. Jedná se o ideální zubní péči pro psa bezbolestnou  metodou a bez anestézie.

Měl by se ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet používat pravidelně každý den nebo lze pomocí zubního kartáčku odstranit stávající zubní kámen?

Ultrazvukový kartáček lze snadno používat každý den. Jeho použití závisí na psu a stavu jeho zubů. Platí zpravidla následující pravidlo: menší plemena psů mají mnohem vyšší riziko vzniku zubního kamene než ta větší, a proto vyžadují obzvláště intenzivní péči. Doporučujeme pravidelné používání ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet jako preventivní ošetření, aby se zabránilo tvorbě plaku a udrželi se zdravé zuby vašeho psa, a to nejen v případě, že se zubní kámen stal pro zvíře nebezpečným.

Kterým chorobám lze předcházet pravidelným používáním ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet?

Nemoci zubů, kterým se dá předcházet (gingivitida, paradentóza) jsou často způsobeny bakteriemi ve slinách psa. Pravidelným odstraňováním zubního plaku pomocí ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet se významně snižuje riziko tvorby zubního kamene, zánětu dásní a dalších onemocnění v ústech. Existují však zvířata, která díky své genetické výbavě velmi rychle podporují tvorbu zubního kamene a vyvine se u nich paradentóza. Máte-li jakékoli dotazy týkající se odstranění zubního kamene, doporučujeme vám poradit se na veterinárního lékaře.

Doporučují veterináři také ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet?

Ultrazvukový zubní kartáček emmi®-pet je doporučován mnoha veterináři jak k čištění tak k preventivní péči o zubní chrup. I u psů se závažným zánětem dásní, které musí být anestetizovány, je použití ultrazvukového zubního kartáčku emmi®-pet často součástí základní léčby. Ultrazvukové ošetření redukuje bakterie, které mají za následek bolestivé záněty. Jemný zubní kartáček pro psy může také pomoci regenerovat zanícené dásně.

Použití ultrazvukového zubního kartáčku je považováno za velmi šetrné, jemné a efektivní. Odborníci proto rádi poskytnou majitelům psů emmi®-pet pro péči o zuby, aby tak předcházeli u jejich miláčků bolesti zubů a zbytečné anestezii.

Použití ultrazvukového zubního kartáčku však nenahrazuje návštěvu veterináře. Zubní choroby by měly být léčeny profesionálně, aby byl váš pes bez  bolestí a nic nestálo v cestě čištění zubů pomocí zubního kartáčku pro psy emmi®-pet. Pro pravidelnou prevenci doporučujeme také naše emmi®-pet zubní pasty.